אודות
יליד חיפה, 1970

השכלה:

  • בוגר בית הספר הריאלי העברי בחיפה (1988)
  • בוגר הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב, תל אביב (1995)
  • תארים ראשון (B.A.) ושני (.M.A) בהצטיינות בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב (2004), נושא עבודת המאסטר: "לאה גולדברג כמבקרת תיאטרון"; בהנחיית פרופ' שמעון לוי וד"ר דפנה בן-שאול (ציון סופי: מעולה)
  • בעל תעודת הוראה מבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב (1999)
  • דוקטורנט במחלקה לספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן
  • במהלך לימודיו זכה בשלוש מלגות הצטיינות מטעם דקאן הפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל אביב, בארבע מלגות הצטיינות במשחק ובבימוי מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל / קרן שרת (בשנים 1994,1995,1997,1998), במילגה ע"ש השחקן שרגא פרידמן ז"ל, ובפרס השחקן המצטיין בפסטיבל חיפה להצגות ילדים, פסח 97' (על שני תפקידיו ב "פנתר במרתף", עפ"י עמוס עוז)


ניסיון בניהול ובניהול אמנותי:

  • בין השנים 2011-2015 כיהן כמנהל האמנותי של תיאטרון מ.ר.א.ה., קרית שמונה
  • מנהל אמנותי של פסטיבל "אביב ישראלי", שהוקדש לציון 50 שנה לזכייתו של ש"י עגנון בפרס נובל לספרות
  • יו"ר הועדה האמנותית לאירועי "חשיפה בינלאומית של תיאטרון ישראלי, 2012"
  • מנהל אמנותי של פסטיבל התיאטרונטו הבינלאומי 2011
  • בין השנים 2005-2009, כיהן כדרמטורג וכיועץ האמנותי של תיאטרון באר שבע. במסגרת זו היה אחראי על קריאת כל החומרים המגיעים לתיאטרון, עיצוב הרפרטואר, בחירת היוצרים וליהוק השחקנים, בדיקת תרגומים, ליווי תהליכי כתיבה של מחזות מקור, טיפול בהשגת זכויות יוצרים, ליווי אמנותי שוטף של החזרות להצגות השונות ועריכת הפרסומים והתכניות של הצגות התיאטרון
  • חבר בקבוצת "ים הסוכר" - קבוצת יוצרים עצמאית, האחראית להצגות "מועדון הקופים הירוקים", "שעונים", "מיי פירסט סוני", "כשהחביתה נוגעת בסלט" ואחרות וכוללת, בין היתר, את השחקנים רמי ברוך, אסתי קוסוביצקי, אורה מאירסון, הבמאית לי גילת, המוסיקאי דניאל סלומון ואחרים. הצגות הקבוצה מאושרות כולן על ידי 'אמנות לעם' ו'סל תרבות', והועלו מאות פעמים ברחבי הארץ ובחו"ל (אנגליה, אירלנד, סקוטלנד, גרמניה, יוון, פולין, ארה"ב וקנדה), בפני מבוגרים ובני נוער
  • חבר הועדה האמנותית של פסטיבל 'תיאטרונטו' ו"תיאטרונטו בינלאומי', לצידו של יעקב אגמון
  • חבר ועדת ההיגוי של אירועי 'ישראדרמה - חשיפת מחזאות ישראלית בפני אנשי תיאטרון מחו"ל, מטעם המכון למחזאות ישראלית ע"ש חנוך לוין, בראשותו של נעם סמל
  • חבר ההנהלה האמנותית ולקטור של תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, בתקופת כהונתה של חגית רכבי-ניקולייבסקי כמנהלת התיאטרון
  • לקטור בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים ונוער
  • לקטור בתיאטרון בית ליסין, במשך כשנתיים
  • חבר בועדת הרפרטואר של מדור התיאטרון באמנות לעם (מבוגרים + ילדים ונוער)
  • חבר הועדה הממיינת של אמני תיאטרון עולים, מטעם המשרד לקליטת עליה
  • שופט בתחרות פרסי התיאטרון לידים ולנוער ובפרס ע"ש משה שטרנפלד ז"ל
  • מורה וחבר הוועדה הפדגוגית בסטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין (2001-2009)
  • חבר האקדמיה של פרס התיאטרון, במשך שתי קדנציות (1997-2000, 2003-2005)
  • חבר המדור לתיאטרון במועצה הישראלית לתרבות ולאמנות
  • חבר המועצה לכבלים ולווין


ניסיון מקצועי כבמאי:

2017 - "רשיון לחיים" (מאת רון אלישע) - התיאטרון הקאמרי
2016 - "רביעייה" (דן קלאנזי) - תיאטרון הספריה
2016 - "חתן וכלה" (ש"י עגנון) - הרשות הלאומית לתרבות היידיש
2016 - "סבתא חבל על הזמן" (נאוה סמל) - תאטרון ארצי לנוער
2015 - ״סדאקו- נסיכת העגורים" (רועי רשקס) - צוותא תל אביב
2014 - ״תקוה״ (חנן פלד) - תיאטרון מ.ר.א.ה. קרית שמונה
2014- "קומדיה לא רומנטית" (רוזאלינד באטלר) - תיאטרון מ.ר.א.ה. קריית שמונה
2014 – "בוגרשוב 34" (דניאל אפרת, רועי הורוביץ וצביקי לוין, עפ”י רעיון של דן קלאנזי) – אי"ב - איגוד היוצרים העצמאיים בתיאטרון
2014 - "יום העצמאות שלי" (דן קלאנזי) - תיאטרון מ.ר.א.ה., קריית שמונה
2013 - “תקרית בגבול" (קיראן לין) - תיאטרון מ.ר.א.ה., קריית שמונה
2013 - "כדור שלג" (רועי רשקס)- תיאטרון השעה
2012 - "משהו טוב" (איליין מרפי) - התיאטרון הלאומי הבימה בשיתוף תיאטרון מ.ר.א.ה
2012 - "דרושה אישה מסודרת ונקיה" (אורלי רובינשטיין-קצפ) - תיאטרון מ.ר.א.ה. קרית שמונה
2011 - "המלחמה בבית" (ג'יימס דאף) - התיאטרון הקאמרי בשיתוף תיאטרון מ.ר.א.ה.
2011 - "לא ביום ולא בלילה" (אברהם רז) – התיאטרון הלאומי הבימה
2011 - "משפט פולארד" (ויקטור גורדון) – התיאטרון הקאמרי - פרס הבמאי המצטיין ע"ש יוסף מילוא
2011 - "המתנדב" (דן קלאנזי) - תיאטרון הספריה
2009 - "אפריל הקסום" (מאת'יו בארבר) - תיאטרון באר שבע
2009 - "משיח" (מרטין שרמן) - תיאטרון באר שבע
2008 - "נשים לא מציירות" (ג'יימס שרמן) - תיאטרון באר שבע
2007 - "דלתות נפתחות" (דיוויד לינדזי-אבאייר) - תיאטרון באר שבע
2007 - "שני חדרים" (לי בלסינג) - התיאטרון הקאמרי של תל אביב ותיאטרון הבוגרים של יורם לוינשטיין
2007 - "מיס שרה סמפסון" (גוטהולד אפרים לסינג) - סטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין
2007 - "צימר" (אסתי ג.חיים) - פסטיבל תיאטרון קצר, צוותא תל אביב
2006 - "לטיפול יצאנו" (כריסטופר דוראנג) - תיאטרון באר שבע
2006 - "לא על זמירים" (טנסי וויליאמס) - תיאטרון באר שבע
2004 - "העורבים של מר ולסר" (וולפגאנג הילדסהיימר) - תיאטרון הסמטה, יפו
2003 - "ארץ הילדים הלא כלכליים" (אלדר גלאור) - פסטיבל תיאטרון קצר, צוותא תל אביב
2002 - "ייסוריו של דרקון מאוהב" (יעל זיידמן) - פרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל חיפה להצגות ילדים
2002 - "הנסיכה איבון" (ויטולד גומברוביץ') - סטודיו למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין
2001 - "חיכיתי רק לך" (גיורא יהלום) - רמי אלדר הפקות (עם רבקה מיכאלי, ליאור אשכנזי, נתי רביץ, ליאת גליק, שרון שחל ואחרים)
2000 - "דוממים" (חנוך רעים) - התיאטרון הלאומי הבימה
1999 - "הסתברות" (תמר שחף) - תיאטרון בית ליסין ותיאטרון תמונע
1999 - ע. במאי של רותי קנר באופרה "המדיום" מאת מנוטי בהפקת האקדמיה למוסיקה, אוניברסיטת תל אביב
1996 - ע. במאי של דניאלה מיכאלי באופרה "הגלגול" מאת רון ויידברג, פסטיבל עכו


ניסיון מקצועי כשחקן:

2014 – "בוגרשוב 34" (מאת דניאל אפרת, רועי הורוביץ וצביקי לוין, עפ”י רעיון של דן קלאנזי) – אי"ב, איגוד היוצרים העצמאיים בתיאטרון
2014 - "יום העצמאות שלי" (דן קלאנזי) - תיאטרון מ.ר.א.ה., קריית שמונה
2012 - "דרושה אישה מסודרת ונקיה" (מאת אורלי רובינשטיין-קצפ) - תיאטרון מ.ר.א.ה. קרית שמונה
2011 - "המתנדב" (דן קלאנזי) - תיאטרון הספריה
2008 - "קומדיה של טעויות" בבימוי נתן דטנר - תיאטרון באר שבע
2007 - "המלך ליר" בבימוי יוסי יזרעאלי - תיאטרון אוניברסיטת תל אביב
2006 - "החתונות של אמא" (יוסי יזרעאלי) ובבימויו - תיאטרון תמונע
2006 - הטלנובלה "פיק אפ" - ערוץ 10
2002 - "שעונים" (דן קלאנזי), בימוי: לי גילת - תיאטרון תמונע, תיאטרון הניו-אנד בלונדון, פסטיבל דאבלין, פסטיבל אדינבורו, סיבובי הופעות בקנדה, ביוון, בפולין ובגרמניה (פרס 'ההצגה חביבת הקהל' בפסטיבל אדמונטון, קנדה, 2006)
2001 - סרט הקולנוע האמריקאי "The Body", לצד אנטוניו בנדראס ודרק ג'ייקובי
2001 - "כשהחביתה נוגעת בסלט" (מיכאל מוריס רייך), בימוי: חנוך רעים, תיאטרון תמונע
1999 - "מועדון הקופים הירוקים" (רוי סמיילס), בימוי: לי גילת, תיאטרון תמונע
1998 - סדרת הטלויזיה "בלש בירושלים" עפ"י יורם קניוק, בימוי: אורי רוזנוואקס- ערוץ 2
1998 - "החבורה" (גורן אגמון ובבימויה), תיאטרון ארצי לנוער
1998 - "נשארנו לבד" (מרים קיני), בימוי: עמית גזית, נאווה הפקות והתיאטרון הארצי לנוער
1997 - "פנתר במרתף" (חנוך רעים) ובבימויו (עפ"י עמוס עוז)- פרס השחקן המצטיין בפסטיבל חיפה להצגות ילדים ונוער
1996-1997 - שחקן התיאטרון העירוני חיפה (בין היתר בהפקות "הקפטן", "זמר לעליה")
1996 - הצגת היחיד "מיי פירסט סוני" (בני ברבש) - פסטיבל התיאטרונטו (ייצגה את ישראל בפסטיבל מינכן, וכן בסלובקיה, ארה"ב, מצרים, אנגליה, קנדה...) מוצגת עד היום בתל אביב וברחבי הארץ


הוראה, כתיבה אקדמית ופרסומים:

  • בשנים 1998-2003 נמנה על סגל ההוראה בחוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב ולימד שם משחק, ניתוח מחזות ותולדות התיאטרון בעידן המודרני
  • לימד גם בחוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה, בסטודיו למשחק בהנהלת יורם לוינשטיין, בבית הספר לכתיבת דרמה מיסודו של יובל המון, בקתדרה העממית בקרית אונו ובתיכון ע"ש קלעי בגבעתיים
  • כיום, מלמד במכון אבשלום, בית צבי, בקתדרה העממית בפרדס חנה ובקרית אונו, ומשמש כמרצה קבוע בהשתלמויות לעובדי הוראה מטעם ארגון המורים ובמסגרות פרטיות (בית גיל פז, רשת בתי האבות 'עד 120', פרותיאה בכפר, חוגי בית וכיוב')
  • מאמרים מפרי עטו התפרסמו בכתב העת "תיאטרון" וב"הארץ"
  • עורך ומגיש פינה קבועה במסגרת התכנית "שורה ראשונה" ברשת א' של קול ישראל