מיי פירסט סוני
 
 
רועי הורוביץ
הצגת יחיד בביצוע רועי הורוביץ
מאת: בני ברבש
בימוי: דפנה וידנפלד-נגלר
תפאורה: פנצ'ו אדלברג
תלבושת: רונית גוליק
תאורה: חני ורדי
מוזיקה: שחר מעוז
שחקנים מוקלטים: חוה אורטמן, שמיל בן-ארי, מירב גרובר, אלון זמק, דניאלה מיכאלי, רוברטו פולק, אלונה פרץ-פלטי, סיגלית תמירשנה 13 לסיפור התפוררותה של משפחה תל אביבית מנקודת-מבטו של יותם בן האחת-עשרה, ילד אחוז בדיבוק של תיעוד, המקליט בטייפ הילדים שלו - "מיי פירסט סוני" - את כל קורותיה של משפחתו: המריבות הקשות בין אביו לאימו, שיחות הנשים העסיסיות של האם וחברותיה, בגידותיו של האב במשפחה ורגעי חסד מועטים, אותם מנסה יותם לנצור בזכרונו באמצעות הקסטות המוקלטות.

יותם, העוקב אחר המאורעות ברגישות ובתמימות, מדווח עליהם בדייקנות גדולה, דבר המבליט את המימד הקומי גם בהתרחשויות הכואבות שבחייו, ובמרכזן - הפירוד בין אביו ואימו, וסופו הרה-האסון של פירוד זה.

ההצגה מאושרת על ידי "אמנות לעם", כלולה במסגרת "סל תרבות" לבתי הספר, ייצגה את ישראל בפסטיבל מינכן, 1998, והועלתה גם בארה"ב, מצרים, סלובקיה וקנדה.
בסיום ההצגה, ניתן לקיים שיחה עם המחזאי בני ברבש, ועם השחקן.

הביקורות מהללות:

"הצגה יפה ועשויה היטב… אין רגע משעמם… הורוביץ רגיש, אמין ומשכנע. הוא מצליח לשחק ילד בלי לגלוש להתיילדות ולעורר סימפטיה בלי לגלוש לשמאלץ שמנוני"
(ידיעות אחרונות)

"מוגש בחן רב וברגישות על ידי רועי הורוביץ הצעיר… הצגה קולחת וחושפנית שמצליחה להעביר בצורה כנה וברוטאלית סיפור כואב ונוגע ללב… רועי הורוביץ כבש את הקהל"
(עיתון "תל אביב", 21/3/1996)

"הורוביץ נושא על כתפיו עלילה מורכבת ורבת דמויות, ומצליח לרתק עם המון אנושיות ועדינות. הוא מעניק הופעה מרשימה ומהפנטת הסוחפת את הקהל"
(עכבר העיר)