המתנדב
 
 
מחזה מאת: דן קלאנזי ("שעונים")
נוסח עברי: שיר פרייבך
בימוי: רועי הורוביץ
מוסיקה מקורית: דניאל סלומון
תאורה: מאיר אלון
משתתפים: רועי הורוביץ, שמעון מימרן / עזר קלמוביץ', אורה מאירסון / ענת זמשטייגמן.דרמה משעשעת ונוגעת ללב אודות נתינה ללא גבולות, שזכתה בפרס "אובי" האמריקאי ל"מחזה הטוב ביותר של השנה". סיפור שראשיתו חשדנות גדולה, וסופו - חברות ומתן אמון, ראשיתו בחיים, וסופו במוות.
מלווין, חולה איידס סופני, שוכב על ערש דווי ומבקש מאדם, המתנדב שמבקר אצלו בקביעות, להחיש את מותו ולסייע לו בהמתת-חסד:

"סבתא שלי הייתה אומרת, "כשאתה הולך לבית של מישהו לארוחת ערב, אל תחכה עד שיתחילו לפהק -- תעזוב לפני זה -- כשעוד יש לך כבוד עצמי..."

באמצעות בחינת המקרה הפרטי, מעלה המחזה לדיון שאלות מרתקות בדבר זכותו של החולה על חייו ועל גופו, הארכת-חיים ונטילת-חיים, חוק וצדק.

מה יעשה המתנדב? ומה היה עושה כל אחד מאיתנו?

ההצגה הוזמנה לייצג את ישראל בפסטיבל הלאומי לאמנויות בדרום אפריקה (יולי 2011), ובפסטיבל הילטון (ספטמבר, 2011). כמו כן, קיימה ההצגה סיבוב הופעות ב Theatre on the Square ביוהנסבורג, דרום אפריקה (פברואר 2014).

הביקורות בארה"ב משבחות:

"אחד המחזות הטובים ביותר שנזדמן לי לראות בשנים האחרונות. דן קלאנזי חוצב את החומרים שלו ממעמקי הנפש וכתיבתו ההיפר-ריאליסטית גורמת לצופים לחוש כאילו הם מצותתים בסתר לנפשות הפועלות... הצגת "המתנדב" תיקח אתכם למסע שכולו חוויה"
(טיים אאוט ניו יורק)

"מפגן כישרון שלא לוקח שבויים, אודות הניסיון למות בכבוד... באמצעות דיאלוג אינטיליגנטי ומשעשע, מתוודע הצופה לעולמן של הדמויות, ולומד להכירן ולהוקירן. סצינת הסיום היא הברקה של ממש "
(ניו יורק טיימס)